• kayit@firmakayitrehberi.com
  • 08503031093

HABER DETAYI

Haziran 3, 2019 6:04 pm

Pilates ve Sağlıklı Yaşam

Pilates ve Sağlıklı Yaşam

Günümüzde sağlıklı kalmak adına ortaya konan pek çok öneri vardır. Ancak bilinmelidir ki, sağlıklı kalmanın öncelikli koşulu yanlış alışkanlıkların terk edilmesidir. Yanlış oturma ve duruş pozisyonları, hareketsiz kalmak, uzun süren zorlayıcı hareketler, bel ve sırt bölgesinde ortaya çıkacak sorunlara ilk işarettir. Geçmeyen bel ağrıları ve eklem sıkıntıları karşısında kendinizi çaresiz hissetmeyin!

Yaşınız genç olsa da zaman içerisinde kas ve iskelet sistemine bağlı şikayetleri sıklıkla hissedebilirsiniz. Vücudunuzun dinç ve sağlıklı formunda kalmasını sağlamak ister miydiniz? Son dönemlerde ülkemizde yaygınlaşan pilates egzersizleri yaşam kalitenizi artırır.

Ankara da faaliyet gösteren Pilates merkezi ile sağlığınızı korurken bir yandan da eğlenebilirsiniz. Ayrıca alanında uzman eğitmenler, klinik pilates uygulamalarını önermektedir. Alanında uzman olan fizyoterapist kontrolünde, dilediğiniz seanslarla çalışmalar yapabilirsiniz. Başta Çayyolu, Batıkent, Etimesgut gibi Ankara’nın batı ilçeleri olmak üzere, hizmetlerimiz devam etmektedir.

Pilates Egzersizleri ile Sağlığımı Koruyorum!

Modern anlayışın bize sunduğu en özel yaşam tekliflerinden haberdar mısınız? Ankara’nın gelişen yüzünde, modern hayatın tüm çizgilerini yakalayabilirsiniz. Pilates nedir, sorusunu sizler için cevaplıyoruz. Başta fizyoterapi uzmanları olmak üzere, temel spor ve egzersiz koçlarından oluşan tecrübeli bir takıma sahibiz.

Hamilelikte, formun korunması amacıyla, günün stresini atabilmede, insanların sıklıkla yaptıkları uygulamalar pilates olarak bilinir. Ankara da faaliyet gösteren pilates merkezinde, aradığınız tüm gelişmiş çalışma teknikleri bulunur.

Pilates ile birlikte kişilerin ulaşmayı hedefledikleri noktalar bulunur. Buna göre;

  • Konsantrasyonu sağlamak, akıl ve vücut uyumunu dengelemek,
  • Solunum unsurlarına yardımcı olmak,
  • Gövde stabilizasyonu sağlayarak, merkeze odaklanma,
  • Kontrollü başlangıç, yavaş ve uyumlu hareketler,
  • Kararlılık ve devamlılık,
  • Yaşamda ve harekette devam eden akışkanlığı korunması,
  • Düzenli olarak yapılan pilates egzersizleri (15 ile 30 dakikalık, haftada 2 ya da 3 kez egzersiz)

Ankara Pilates Egzersizleri Merkezi!

Modernlik ve kültürel mirasın önemli temsilcilerinden biride Ankara’dır. Başta Çankaya, Eryaman, Batıkent gibi lokasyonları ile gelecek vadeden kentte, hayatınıza yön verecek çok sayıda tesise de yakın olursunuz. Pilates yapmak bu faaliyetlerden sadece biridir. Pilates ile birlikte 5 adımda farklı bir kimliğe sahip olabilirsiniz.

Solunum yollarınız açılır, göğüs kafesi yerleşimi tamamlanır, omuz gelişimi ve şekle uygun yerleşim ortaya çıkar, son olarak düzenli pilates yapmak, boyun ve baş yerleşimine yardımcı olacaktır.

Temel pilates başlangıç döneminde, herhangi bir materyale ihtiyacınız yoktur. Başlangıçta ki, 6 ile 8 hafta devam eden dönemde, minder egzersizleri uygulayan katılımcılar, devam eden dönemlerde ise, egzersiz bantları, top, wunda chair ve reformer gibi materyalleri kullanmaya başlar.

 

Firma Bilgileri

BOON Pilates Stüdyo
0 (530) 656 6615 Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Whatsapp